Latarka 40000 lumenów

Latarka 40000 lumenów to ten typ urządzenia, który z nocy potrafi zrobić dzień. Stosują ją zazwyczaj miłośnicy survivalu, a także służby mundurowe, biwakowicze, turyści ekstremalni oraz po prostu – gadżeciarze.

Co charakteryzuje latarkę 40000 lumenów? Jak kupić najlepszą? Zostań z nami, a o wszystkim Ci opowiemy.

Czym są lumeny?

Co to znaczy, że latarka ma 40000 lumenów? Wiemy, że to bardzo dużo, ale czym są właściwie te lumeny?

Latarka 40000 lumenów Ranking
Jaka Latarka 40000 lumenów?
Ranking najlepszych >>>

Lumen, w skrócie lm, to jednostka w układzie SI, która służy mierzeniu strumienia świetlnego. Przeliczanie lumenów na waty nie jest łatwe i podczas tej czynności trzeba uwzględnić skuteczność świetlną, indywidualną dla każdego urządzenia, dlatego obecnie producenci podają obie wartości.

Do czego jest potrzebna latarka 40000 lumenów?

Nie oszukujmy się, latarka 40000 lumenów to raczej gadżet, aniżeli niezbędne urządzenie w naszym wyposażeniu. Do codziennych zastosowań zupełnie wystarczą standardowe latarki o dużej mocy, na przykład emitujące 2-3 tysiące lumenów.

Latarka 40000 lumenów
Latarka 40000 lumenów / Jaka najlepsza? Cena, opinie / Gdzie kupić? Ranking

Do czego więc może przydać się latarka 40000 lumenów?

 • Podczas urban exploringu, czyli specyficznej dziedziny turystyki, zajmującej się zwiedzaniem opuszczonych, trudno dostępnych miejsc. Silna latarka pozwoli wydobyć z mroku każdy niedostępny kąt ciemnego budynku.
 • Podczas wypraw off-roadowych, survivalowych i uprawiania turystyki ekstremalnej – daleko od ludzkich siedzib silne światło może być na wagę złota.
 • Dla służb mundurowych, na przykład strażaków, policjantów, ratowników medycznych – podczas akcji ratunkowej bardzo ważne jest dodatkowe oświetlenie, dlatego odpowiednio zamontowana (na przykład na dachu pojazdu) latarka 40000 lumenów pomaga w pracy.
 • Podczas polowań, oczywiście rekomendujemy ją tylko legalnym myśliwym, a nie kłusownikom. W takim świetle z pewnością bez trudu rozpoznasz i dostrzeżesz zwierzynę.
 • Do samoobrony – latarka 40000 lumenów jest w stanie skutecznie oślepić i unieruchomić napastnika. W ostateczności, jej twardość i stosunkowo duża waga sprawiają, że uderzenie może być skutecznym sposobem obrony przed napaścią.

Zobacz też jaka latarka do 300 zł jest najlepsza.

Jaką latarkę 40000 lumenów kupić?

Szukając najlepszej latarki 40000 lumenów, czy to dla siebie, czy na prezent, powinniśmy wziąć pod uwagę:

 • Zasięg
 • Ergonomię
 • Wagę
 • Wielkość
 • Materiał
 • Tryby pracy
 • Zabezpieczenia
 • Zasilanie

Zasięg latarki 40000 lumenów

Latarka 40000 lumenów zwykle oferuje bardzo duży zasięg, sięgający nawet 2-3 kilometrów. Powinniśmy jednak wiedzieć, że wartość podawana przez producenta, nie musi się w stu procentach pokrywać z rzeczywistością.

To znaczy, oczywiście tak będzie, ale tylko w warunkach idealnych. Na skrócenie zasięgu latarki 40000 lumenów mają wpływ mgła, zadymienie, deszcz, duża wilgotność powietrza, teren górzysty, zarośla, drzewa i zabudowania.

Mimo wszystko, zasięg w latarkach 40000 lumenów i tak jest bardzo duży, nieosiągalny dla innej klasy sprzętu. Dodatkowym atutem jest możliwość regulacji ogniskowej. Kiedy ją zmniejszamy, skracamy zasięg, ale jesteśmy w stanie oświetlić większy kąt. Wydłużając ogniskową, zmniejszamy kąt oświetlenia, ale równocześnie znacznie zwiększamy zasięg.

Jaka Latarka 40000 lumenów
Jaka Latarka 40000 lumenów najlepsza? Ranking, opinie i cena

Ergonomia latarki 40000 lumenów

Ergonomiczna latarka 40000 lumenów będzie dobrze leżała w dłoni i nie ślizgała się, nawet jeśli nasze ręce będą mokre lub brudne. Pamiętajmy, że sprzętu używamy zazwyczaj w sytuacjach ekstremalnych, więc na naszych dłoniach może znajdować się woda, błoto, krew i inne zanieczyszczenia, dlatego warto zwrócić uwagę, czy latarka 40000 lumenów posiada antypoślizgowy uchwyt, na przykład pokryty gumą.

Na rynku znajdziemy egzemplarze z paskiem, który zaczepiamy wokół nadgarstka. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu nawet w razie rozluźnienia dłoni nie upuścimy naszej latarki 40000 lumenów.

Służbom mundurowym i myśliwym polecamy latarki 40000 lumenów z możliwością przymocowania do broni palnej, dzięki czemu linia strzału zostaje doskonale oświetlona i nie ma mowy o pomyłce.

Zobacz też jak działa latarka 50000 lumenów.

Waga latarki 40000 lumenów

Od latarki 40000 lumenów nie ma co wymagać, by była lekka. Pamiętajmy, że wymaga ona pojemnych akumulatorów, a także jest zrobiona z trwałych materiałów, co znacząco wpływa na zwiększenie jej masy.

Waga latarki 40000 lumenów zwykle oscyluje w granicach 1-3 kg, choć oczywiście można znaleźć superlekkie egzemplarze.

Wielkość latarki 40000 lumenów

Możliwość manipulacji wielkością latarki 40000 lumenów również jest ograniczona przez konieczność zmieszczenia w niej akumulatorów i odpowiedniej ilości diod LED. Najmniejsze urządzenia wielkością przypominają puszkę 300 ml, natomiast większe mogą mieć nawet kilkadziesiąt centymetrów długości.

Ciekawym rozwiązaniem są latarki 40000 lumenów w kształcie kija bejsbolowego, które mogą stanowić skuteczne narzędzie samoobrony w razie ataku.

Materiał latarki 40000 lumenów

Latarka 40000 lumenów, ze względu na swoją specyfikę, powinna być zrobiona z materiałów, które wytrzymają nawet ekstremalne obciążenia. Producenci często decydują się na zastosowanie materiałów stosowanych w lotnictwie, a więc najnowszych technologii produkcji tworzyw.

Tryby pracy w latarce 40000 lumenów

Latarka 40000 lumenów staje się bardziej uniwersalna, jeśli producent wyposaży ją w dodatkowe tryby pracy. Dzięki temu możemy zmniejszyć natężenie światła, tak, że używamy sprzętu jak zwykłej latarki, a w razie potrzeby przełączamy na pełną moc.

Inne warte uwagi tryby pracy w najlepszych latarkach 40000 lumenów to na przykład tryb stroboskopu, służący oślepieniu ewentualnego napastnika przez nagłe i silne mrugnięcia światłem, a także tryb SOS, służący do wzywania pomocy. Dzięki dużemu zasięgowi, możemy zaalarmować osoby obserwujące dany rejon nawet z kilku kilometrów, jeśli znajdziemy się w sytuacji zagrożenia.

Zabezpieczenia latarki 40000 lumenów

W takim sprzęcie, jakim jest latarka 40000 lumenów, bardzo ważne jest zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem. Pamiętajmy, że pełna moc może nawet podpalić kartkę czy inny łatwopalny materiał.

Kolejnym zabezpieczeniem, stosowanym w dobrych latarkach 40000 lumenów, są uszczelki, które czynią urządzenie wodoodpornym. To ważne, jeśli będziemy gadżetu używać w trudnych, nie zawsze idealnych warunkach pogodowych.

Zasilanie w latarce 40000 lumenów

Latarki 40000 lumenów zasilane są zazwyczaj kilkoma akumulatorami. Zupełnie nie opłaca się zasilanie ich zwykłymi bateriami AA, ze względu na ekologię, a także to, że wydalibyśmy na nie krocie.

Zwróćmy uwagę, jak długo latarka może pracować na jednym ładowaniu, a także pamiętajmy o regularnym podłączaniu jej do prądu.

Najlepsza Latarka 40000 lumenów
Najlepsza Latarka 40000 lumenów

Jaka jest najlepsza latarka 40000 lumenów?

Latarka 40000 lumenów to z reguły bardzo dobry sprzęt, który spełni oczekiwania nawet wymagających użytkowników. Dużo zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

My polecamy unikać produktów sprowadzanych z Azji, jeżeli ich wygląd, rozmiar lub cena sugerują, że ilość lumenów została przez sprzedawcę zawyżona.

Gdzie kupić latarkę 40000 lumenów?

Latarek 40000 lumenów próżno szukać w zwykłych sklepach. Możemy znaleźć je u sprzedawców zajmujących się survivalem, militariami, a także w Internecie.
Na półkach możemy znaleźć urządzenia takich producentów, jak Trlife, Litwood i inni.

Cena latarki 40000 lumenów

Za latarkę 40000 lumenów zapłacimy od około 500 zł do nawet kilku tysięcy zł. Jeśli znajdziemy tańsze urządzenie, dokładnie je sprawdźmy, bo lumenaż może okazać się zawyżony.

Opinie o latarkach 40000 lumenów

Jesteśmy ciekawi, co sądzicie o tej klasy sprzęcie. Przydaje się Wam w pracy lub podczas ekstremalnych hobby? Czekamy na Wasze opinie o latarkach 40000 lumenów w sekcji komentarzy!

Latarka 40000 lumenów / Ranking najlepszych

Jeśli szukasz konkretnych modeli, przychodzimy z pomocą – a dokładnie, z rankingiem najlepszych latarek 40000 lumenów. Znajdziesz w nich urządzenia budzące największe zainteresowanie wśród konsumentów.

Latarka 50000 lumenów
Latarki
Ranking najlepszych >>>

Dodaj opinie na forum