Latarka do 100 zł

Dobra latarka do 100 zł to dla wielu osób must-have. Nie da się ukryć, że to niepozorne urządzenie może być niezwykle przydatne w wielu sytuacjach, jednak na co zwrócić uwagę i jak wybrać najlepszą latarkę do 100 zł?

Nasz poradnik zakupowy rozwieje Twoje wątpliwości.

Czy potrzebuję dobrej latarki do 100 zł?

Dobra latarka do 100 zł jest rzeczą, o której często nie myślimy. W codziennym życiu raczej nie odczuwamy potrzeby jej zakupu, a gdy okazuje się niezbędna, jest już często za późno na wizytę w sklepie.

Latarka do 100 zł Ranking
Jaka Latarka do 100 zł?
Ranking najlepszych >>>

Naszym zdaniem każdy powinien posiadać dobrą latarkę do 100 zł, którą:

 • Oświetli dom w razie awarii prądu,
 • Weźmie na biwak czy wyprawę turystyczną
 • Może zabrać w ciemne miejsca, w których nie ma elektryczności,
 • Oświetli sobie drogę i poprawi bezpieczeństwo, idąc po ciemku poboczem,
 • Doświetli sobie powierzchnię roboczą, na przykład naprawiając samochód.

To tylko przykładowe zastosowania, w rzeczywistości jest ich o wiele więcej. Dobra latarka do 100 zł przyda się do urban exploringu, ale także w górach czy w domu, gdy chcemy urządzić dzieciom teatrzyk cieni.

Latarka do 100 zł
Latarka do 100 zł / Gdzie kupić? Ranking i opinie / Dobra latarka do 100 zł

Jaką dobrą latarkę do 100 zł wybrać i kupić?

Skoro ustaliliśmy już, że warto kupić dobrą latarkę do 100 zł, pora odpowiedzieć na znacznie ważniejsze pytanie: jak ją znaleźć?

Podczas zakupów zwróćmy uwagę na:

 1. Rodzaj latarki
 2. Rodzaj zasilania
 3. Ilość światła
 4. Ergonomię
 5. Rozmiary i wagę
 6. Trwałość

Zobacz też jak radzi sobie w terenie latarka do 200 zł.

Rodzaj dobrej latarki do 100 zł

Rodzaj dobrej latarki do 100 zł, jaki wybierzemy, zależy od planowanych zastosowań. Mamy dwie podstawowe opcje:

 • Latarka czołowa
 • Latarka ręczna.

Czołowa latarka do 100 zł daje nam ogromny komfort, wynikający z wolnych rąk. Dzięki zamocowaniu źródła światła na głowie za pomocą elastycznej opaski, strumień świetlny kieruje się wszędzie tam, gdzie patrzymy.

Możemy przy tym manipulować lub asekurować się obiema dłońmi, dzięki czemu taki rodzaj dobrej latarki do 100 zł idealnie sprawdzi się:

 • Podczas wycieczek w góry
 • Przy naprawach
 • Podczas spacerów
 • W trakcie jazdy na rowerze, rolkach, deskorolce

Ręczna latarka do 100 zł wymaga użycia przynajmniej jednej ręki, mimo to jest częstym wyborem. Możemy kierować strumień świetlny w dowolnym kierunku, niezależnym od ruchów naszej głowy. Idąc ulicą, nie oślepimy samochodów nadjeżdżających z przeciwka. W razie potrzeby możemy też ustawić latarkę w dowolnym miejscu, by oświetlała wybraną przez nas przestrzeń.

Jaka Latarka do 100 zł
Jaka Latarka do 100 zł najlepsza? Ranking i opinie

Dobra latarka do 100 zł a rodzaj zasilania

Wiele dobrych latarek do 100 zł zasilanych jest za pomocą baterii AA. Takie rozwiązanie okazuje się zupełnie nieopłacalne i pod względem finansowym, i ekologicznym. Możemy się zdecydować na włożenie do niej akumulatorków w tym samym rozmiarze, jednak to tylko półśrodek.

Ładowanie dobrej latarki do 100 zł na akumulatorki AA jest nieco kłopotliwe, ponieważ za każdym razem musimy wyciągać je z urządzenia i wkładać do specjalnej ładowarki. Poza tym, takie ogniwa należy dokupić samemu, co generuje dodatkowe koszty, jeśli nie mamy ładowarki, to nawet przekraczające wartość latarki.

Dobra latarka do 100 zł z funkcją ładowania

Dużo lepszym rozwiązaniem okazują się dobre latarki do 100 zł wyposażone w funkcję ładowania za pośrednictwem kabla USB. Wystarczy podłączyć je do ładowarki, najczęściej tej samej, którą na co dzień ładujemy telefon lub inne urządzenia.

Dobra latarka do 100 zł z funkcją ładowania najczęściej zasilana jest uniwersalnymi ogniwami, na przykład 18650, lub też dedykowanym akumulatorem. Im większa jego pojemność, tym dłużej możemy świecić na jednym ładowaniu.

Ilość światła w dobrej latarce do 100 zł

Podstawową jednostką do mierzenia natężenia światła w układzie SI są lumeny. Im ich więcej, tym jaśniej świeci dobra latarka do 100 zł. W tej cenie możemy liczyć nawet na 1000 do 2000 lumenów.

Warto wybrać model dobrej latarki do 100 zł wyposażony w różne tryby. Nie zawsze będziemy potrzebować pełnej mocy urządzenia, dlatego korzystne jest, jeśli możemy zmniejszyć natężenie światła, a w zamian uzyskać dłuższe działanie na jednym ładowaniu.

Zobacz jak działa latarka do 300 zł.

Ergonomia dobrej latarki do 100 zł

Większość producentów dobrych latarek do 100 zł reklamuje swoje produkty jako ergonomiczne, jednak co to w ogóle znaczy?

Latarka powinna dobrze leżeć w dłoni i posiadać antypoślizgowy uchwyt. Być może będziemy zmuszeni z niej korzystać, gdy będziemy mieli mokre lub skostniałe dłonie – lepiej, by nie wyślizgnęła nam się wtedy z ręki.

Małe latarki do 100 zł często wyposażone są w metalowe kółko, umożliwiające przypięcie ich do zamka w plecaku lub do kluczy. To bardzo przydatna opcja, dzięki której źródło światła zawsze nosimy przy sobie.

Rozmiar i waga dobrej latarki do 100 zł

Rozmiar i waga dobrej latarki do 100 zł to tak naprawdę kwestia oczekiwań. Sami musimy zdecydować, czy w naszej sytuacji lepiej sprawdzi się słabsza, ale za to niewielka latarka kieszonkowa, czy może wolimy coś większego i bardziej imponującego.

Duże latarki do 100 zł często są wybierane przez ochroniarzy lub osoby narażone na ataki, na przykład urban explorerów. Dlaczego? Ciężkie urządzenie, ważące nawet powyżej 3kg, z powodzeniem może posłużyć do samoobrony w sytuacji skrajnej.

Z drugiej strony, mała i lekka latarka do 100 zł sprawia, że nosimy ją zawsze przy sobie, więc będzie pod ręką, gdy niespodziewanie zajdzie taka potrzeba.

Trwałość dobrej latarki do 100 zł

Dobra latarka do 100 zł powinna być wykonana z trwałych, odpornych na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne materiałów. Do wyboru mamy różne tworzywa, w tym stopy metali czy lekkie materiały projektowane z myślą o przemyśle lotniczym.

Dobra latarka do 100 zł powinna być także wodoodporna, wyposażona w uszczelki chroniące przed dostaniem się do środka płynów czy kurzu, oraz wstrząsoodporna. Przy zakupie zwróćmy uwagę na obecność osłony delikatnych diod LED.

Najlepsza Latarka do 100 zł
Najlepsza Latarka do 100 zł

Jaka latarka do 100 zł jest najlepsza?

Szukając najlepszej latarki do 100 zł, nie warto być chytrym. Produkt no-name może się okazać pieniędzmi wyrzuconymi w błoto i szybko się zepsuć. Dlatego powinniśmy sięgać przede wszystkim przez urządzenia renomowanych producentów.

W takiej sytuacji zyskujemy gwarancję na dobrą latarkę do 100 zł oraz mamy pewność, że wszystkie podane parametry zgodne są ze stanem faktycznym.

Gdzie kupić dobrą latarkę do 100 zł?

Dobre latarki do 100 zł znajdziemy w wielu sklepach wielobranżowych, dużych dyskontach, w marketach z elektroniką, a także w sieci. Producenci, na których warto zwrócić uwagę, to na przykład Vayox, Cree, Bailong, Energizer, Horizont, Shustar, Convoy i inni.

Dobra latarka do 100 zł – opinie

Jaka latarka do 100 zł jest Waszym zdaniem najlepsza? Może jesteście w stanie polecić lub odradzić naszym Czytelnikom konkretne modele? Czekamy na Wasze opinie o dobrych latarkach do 100 zł w komentarzach.

Dobra latarka do 100 zł / Ranking najlepszych

W poszukiwaniu sprzętu dla siebie warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. Właśnie z tego powodu na podstawie najchętniej kupowanych modeli przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych latarek do 100 zł.

Dodaj opinie na forum